Publisko iepirkumu likuma 17.panta trešā daļa noteic, ka pasūtītājs noteic prasības, kādas tas sagaida no iegādājamās preces. Augstākās tiesas judikatūrā atzīts, ka pretendents vai tiesa nevar iejaukties pasūtītāja kompetencē, nosakot, kādām prasībām atbilstošs priekšmets tam jāiegādājas (sk. Augstākās tiesas 2015.gada 15.septembra lēmuma lietā Nr. SKA-1315 (Nr.A420242515) 10.punktu, Augstākās tiesas 2016.gada 24.augusta lēmuma lietā Nr. SKA-117/2016 (Nr. A420226414) 9.punktu). Tāpat Augstākā tiesa jau iepriekš norādījusi, ka, lai arī neatbilstība starp pasūtītāja prasībām un pieteicējas piedāvājumu šķietami ir neliela, tam nevar piešķirt kādu nozīmi, apsverot, vai pretendents ir vai nav izslēdzams no turpmākas dalības iepirkumā. Pretējā gadījumā tiktu pārkāpts vienlīdzības un taisnīgas attieksmes princips, jo, ja arī citi pretendenti būtu zinājuši, ka var tikt piedāvātas no tehniskās specifikācijas nedaudz atšķirīgas preces (proti, ja šāda iespēja būtu paredzēta iepirkuma procedūras dokumentācijā), to piedāvājums, iespējams, būtu citādāks un tas savukārt varētu ietekmēt iepirkuma procedūras rezultātu (sk. Augstākās tiesas 2013.gada 18.septembra sprieduma lietā Nr. SKA-772/2013 (Nr. A420377912) 6.punktu).
[8] Nosakot precei izvirzāmās prasības, pasūtītājs nav pilnīgi brīvs. Tam ir jāievēro vienlīdzības princips. Tas aizliedz noteikt diskriminējošas prasības tehniskajās specifikācjās (sk. Publisko iepirkumu likuma 17.panta pirmo daļu).
Tualetes papīra ruļļa diametrs, papīra loksnes izmērs vai prasība pēc mīksta papīra pašas par sevi vien nav diskriminējošas prasības. Pieteicēja nedz pieteikumā tiesai, nedz kasācijas sūdzībā nenorāda konkrētu pamatojumu, kādēļ tā uzskata, ka prasības noteiktas viena pretendenta interesēs, tādēļ šāds apgalvojums ir bezpriekšmetisks. Augstākā tiesa arī pati pirmšķietami nekonstatē, ka prasības pēc noteikta tualetes papīra ruļļa diametra, papīra loksnes izmēra vai prasība pēc mīksta papīra būtu noteiktas, lai piešķirtu kādas noteiktam pretendentam īpašas priekšrocības.
[9] Prasība pēc mīksta tualetes papīra ir pieļaujama tehniskās specifikācijas prasība. Lai arī sākotnēji šķiet, ka katram varētu būt sava, subjektīva izpratne par mīkstāko tualetes papīru, tomēr papīra mīkstums ir fizikāls un objektīvi pārbaudāms lielums pretstatā, piemēram, ,labam” tualetes papīram. Turklāt papīra mīkstumu nav obligāti jānoteic tikai ar speciālām tam paredzētām mērierīcēm (kādas pastāv), bet to var noteikt arī cilvēks, salīdzinot vairākus papīra paraugus ar tausti.
[10] No Publisko iepirkumu likuma 45.panta pirmā daļas kopsakarā ar šā likuma 39.1, 40., 41., 42., 43. un 44.panta noteikumiem izriet, ka pasūtītājs izmanto savas tiesības lūgt pretendentiem izskaidrot savu piedāvājumu gadījumā, ja viņam nav saprotama iesniegtajos dokumentos ietvertā informācija vai pasūtītājs konstatē, ka informācija nav pilnīga. Pieteicējas piedāvājumā skaidri norādīts preces apraksts, tādēļ pasūtītājai nebija pamata izmantot Publisko iepirkumu likuma 45.pantā paredzētās tiesības.