Pieteicēja uzskata, ka pasūtītājam nevajadzēja pārtraukt konkursu, bet gan vajadzēja izmantot iespēju samazināt iepirkuma līguma summu līdz 133 999 euro.
Eiropas Savienības tiesa ir norādījusi, ka piemērojamais valsts tiesiskais regulējums piešķir līgumslēdzējām iestādēm plašu rīcības brīvību attiecībā uz uzaicinājuma iesniegt piedāvājumus atsaukšanu. Vienlaikus valsts tiesām ir jābūt iespējai pārbaudīt lēmuma par atsaukšanu saderību ar atbilstošajām Eiropas Savienības tiesību normām (sk.Eiropas Savienības tiesas 2014.gada 1. decembra sprieduma lietā Nr. C-440/13 31. -34.punktu).
Tātad principā pasūtītājs ir tiesīgs pārtraukt iepirkumu un neslēgt līgumu. Tiesa pārbauda, vai iepirkuma pārtraukšanas iemesli saskan ar iepirkuma mērķi - iepirkuma procedūras atklātumu, piegādātāju brīvu konkurenci, kā arī vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret tiem, kā arī valsts un pašvaldību līdzekļu efektīvu izmantošanu, maksimāli samazinot pasūtītāja risku (Publisko iepirkumu likuma 2.pants). Konkrētajā lietā iepirkuma pārtraukšana saskan ar iepirkuma mērķi nodrošināt piegādātāju brīvu konkurenci. Ja paziņojums par iepirkumu būtu publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, iepirkuma konkursā varētu piedalīties plašāks pretendentu loks. Tādējādi apstāklis, ka paziņojums netika publicēts, uzskatāms par būtisku iepirkuma procesa pārkāpumu, kura dēļ iepirkums bija jāpārtrauc.