Saistībā ar Iesniedzēja iebildumiem par SIA „Sanitex” piedāvājumā norādīto informāciju attiecībā uz sālītās siļķes iepakojumu (proti, ka tas ir videi draudzīgs) iesniegumu izskatīšanas komisija konstatēja, ka šī informācija bija izšķiroša piedāvājumu vērtēšanā tieši kritērija „Preču īpatsvars (daudzums), kuras tiek piegādātas videi draudzīgā iepakojumā” kontekstā, uz kā rēķina arī pretendents SIA „Sanitex” ieguva lielāku punktu skaitu Konkursa 2.daļā nekā Iesniedzējs.
No lietas dalībnieku sniegtajiem paskaidrojumiem iesnieguma izskatīšanas sēdē iesniegumu izskatīšanas komisija secināja, ka Iesniedzēja interpretācija par jēdzienu „videi draudzīgs iepakojums” atšķiras no SIA „Sanitex” interpretācijas, jo arī Iesniedzējs sālītu siļķi plāno piegādāt plastmasas spaiņos, kas Iesniedzēja ieskatā nav videi draudzīgs iepakojums. Līdz ar to ir secināms, ka izskatāmajā lietā pastāv strīds par videi draudzīga iepakojuma jēdziena interpretāciju, jo SIA „Sanitex” ieskatā videi draudzīgs iepakojums ir tāds iepakojums, kurš ir otrreizēji pārstrādājams.
Iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka Konkursa nolikumā nav tieši norādīts, ko Pasūtītājs, vērtējot piedāvājumus, uzskatīs par videi draudzīgu iepakojumu, ko arī apstiprināja Iesniedzēja pārstāvis iesnieguma izskatīšanas sēdes laikā. Vienlaikus iesniegumu izskatīšanas komisija nekonstatēja, ka videi draudzīga iepakojuma jēdziens būtu skaidrots normatīvā regulējuma līmenī. Tāpat iesniegumu izskatīšanas komisija konstatēja, ka pretendents SIA „Sanitex” savam piedāvājumam ir pievienojis AS „LATVIJAS ZAĻAIS PUNKTS” apliecinājumu, ka starp to un minēto pretendentu ir noslēgts līgums par iepakotāja darbības rezultātā radītā izlietotā iepakojuma apsaimniekošanu un preču zīmes licences piešķiršanu, kurā cita starpā tiek norādīts, ka Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesores L.D. grāmatā „Pārtikas produktu iepakošanas tehnoloģija” ir noteikti kritēriji videi draudzīgam iepakojumam, proti, iepakojums nedrīkst piesārņot apkārtējo vidi, ir jālieto materiāli, kas ātri sadalās (papīrs, kartons sadalās ātri, pārējie materiāli ierobežoti vai ir viegli pārstrādājami); ekonomiskos nolūkos ir jābūt iespējai iepakojumu izmantot atkārtoti vai arī pārstrādāt, ražojot iepakošanas materiālus pārtikas rūpniecībai vai citām nozarēm.
Ievērojot minēto, iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka, tā kā izskatāmajā lietā nepastāv strīds par to, ka plastmasu ir iespējams pārstrādāt, kā arī nav tiesiska pamata uzskatam, ka SIA „Sanitex” izpratne par videi draudzīgu iepakojumu kā otrreizēji pārstrādājamu un tādu, kurš konkrētajā gadījumā ir videi draudzīgs, jo tas nenokļūs vidē un nepiesārņos to, ir kļūdaina, tādējādi Konkursa 2.daļas ietvaros sālītu siļķi piegādājot videi draudzīgā iepakojumā jeb otrreizēji pārstrādājamas plastmasas spaiņos, šajā gadījumā nav uzskatāms, ka SIA „Sanitex” nepiegādās sālītu siļķi videi draudzīgā iepakojumā. Līdz ar to arī ir uzskatāms, ka šim pretendentam kritērijā „Preču īpatsvars (daudzums), kuras tiek piegādātas videi draudzīgā iepakojumā” pamatoti ir piešķirts maksimālais punktu skaits.
Ņemot vērā iepriekš minēto, iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka Iesniedzēja iesniegums daļā par to, ka SIA „Sanitex” ir sniegusi nepatiesu informāciju, ka tā piegādās sālītu siļķi videi draudzīgā iepakojumā, nav pamatots.