Saskaņā ar Konkursa nolikuma 24.2.punktu no piedāvājumiem, kuri atbilst visām izvirzītajām prasībām, tiks izvēlēts pretendenta piedāvājums, kuram ir zemākā kopējā cena, kura aprēķināta saskaņā ar konkursa nolikuma 24.3.punktā norādīto formulu. Iesniegumu izskatīšanas komisija, izvērtējusi Pasūtītāja norādīto pamatojumu Konkursa pārtraukšanai, secina, ka no tā kopumā izriet, ka Pasūtītājs Konkursu pārtraucis, jo nepieciešams pārstrādāt Konkursa nolikuma tehnisko specifikāciju, tai skaitā, finanšu piedāvājuma formu.
Saskaņā ar Noteikumu Nr.107 230.punktu pasūtītājs pieņem lēmumu pārtraukt izsludinātu iepirkuma procedūru vai metu konkursu šajos noteikumos paredzētajos gadījumos, kā arī tad, ja par to lēmusi Iepirkumu uzraudzības biroja iesniegumu izskatīšanas komisija saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu. Citos gadījumos pasūtītājs var jebkurā brīdī pārtraukt izsludinātu iepirkuma procedūru vai metu konkursu, ja tam ir objektīvs pamatojums.
Tāpat iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka minētajā tiesību normā noteiktais objektīvais pamatojums ir vērtējams nevis attiecībā pret pretendentiem, bet gan attiecībā pret pasūtītāju, tas ir, vai tieši pasūtītājam ir šāds pamatojums vai konkrēti apstākļi, kurus pasūtītājs norāda kā pamatojumu iepirkuma procedūras pārtraukšanai. Vienlaikus norādāms, ka pasūtītājs, izvērtējot iemeslu pamatotību, lēmumu par iepirkuma procedūras pārtraukšanu varētu pieņemt, piemēram, šādos gadījumos: 1) pasūtītājam ir zudusi vajadzība pēc šāda iepirkuma; 2) nepieciešamas izmaiņas iepirkuma procedūras dokumentos; 3) iesniegtie piedāvājumi pārsniedz pasūtītāja budžeta iespējas; 4) nav izvēlēta atbilstoša iepirkuma procedūra saskaņā ar likumu un citos gadījumos.
No Senāta Administratīvo lietu departamenta 2015.gada 26.marta sprieduma lietā Nr. SKA-555/2015 izriet, ka, kaut arī pasūtītājam ir tiesības jebkurā brīdī pārtraukt iepirkuma procedūru, šādai rīcībai ir jābūt objektīvi pamatotai, proti, lēmums par iepirkuma procedūras pārtraukšanu nedrīkst būt patvaļīgs un pretrunā publiskā iepirkuma tiesību principiem. Tāpat atbilstoši judikatūrai lietās par iepirkuma procedūras pārtraukšanu ir jāvērtē ne tikai lēmumā par iepirkuma procedūras pārtraukšanu ietvertie argumenti, bet ir jāļauj pasūtītājam pierādīt, ka tā lēmums izbeigt iepirkuma procedūru ir objektīvi pamatots un nav patvaļīgs (sk. Senāta Administratīvo lietu departamenta 2015.gada 6.novembra spriedumu lietā SKA-748/2015).
Iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka no minētā regulējuma izriet, ka, pastāvot objektīvam pamatojumam, iepirkuma procedūru pasūtītājs var pārtraukt jebkurā brīdī (neatkarīgi no tā, vai ir bijis lēmums par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu, jo iepirkuma procedūra noslēdzas nevis ar lēmumu par uzvarētāja noteikšanu, bet gan ar līguma noslēgšanu; sk. Senāta 2010.gada 29.oktobra lēmumu lietā SKA-862/2010). Arī Eiropas Savienības Tiesa ir secinājusi, ka gadījumā, ja pasūtītājs pēc piedāvājumu pārbaudes atklāj, ka ir kļūdījies savā sākotnējā apstākļu un vajadzību novērtējumā un uzaicinājuma saturs nepieļauj tam izvēlēties ekonomiski visizdevīgāko piedāvājumu, tas var pieņemt lēmumu pārtraukt iepirkumu, bet šādam lēmumam ir jāatbilst kopienas publiskā iepirkuma tiesību pamatprincipam, to vidū - vienlīdzīgas attieksmes principam (sk. Eiropas Savienības Tiesas 2003.gada 16.oktobra rīkojumu lietā Nr.C-244/02 Kauppatalo Hansel).
Tādējādi izskatāmajā lietā, vērtējot Pasūtītāja pieņemtā lēmuma tiesiskumu, iesniegumu izskatīšanas komisijai jāizvērtē, vai Pasūtītājam pastāvēja objektīvs pamatojums pārtraukt Konkursu un vai šāds Pasūtītāja lēmums nav patvaļīgs un nepārkāpj publiskā iepirkuma tiesību principus.
Iepazīstoties ar Konkursā iesniegtajiem pretendentu piedāvājumiem, iesniegumu izskatīšanas komisija konstatē, ka Iesniedzējs finanšu piedāvājuma pozīcijās 2.10.- 2.14 (esošo robežpunktu atjaunošana, jauna robežpunkta ierīkošana, nostiprinātas robežzīmes dabā, situācijas punktu, ēku un būvju uzmērīšana, apgrūtinājumu iezīmēšana plānā), kurām saskaņā ar Konkursa nolikuma 24.4.punktā aprakstīto vērtēšanas kārtību tiek noteiks zemāks vērtēšanas koeficients, norādījis nesamērīgi augstas izmaksas attiecībā pret pārējiem Konkursā piedāvājumus iesniegušajiem pretendentiem. Savukārt pārējās vērtēšanas pozīcijās Iesniedzējs piedāvā salīdzinoši zemas izmaksas, tādējādi kopumā iegūstot zemāko kopējo cenu salīdzinājumā ar pārējiem pretendentiem.
Pasūtītājs savos 2020.gada 13. jūnija rakstveida paskaidrojumos ir sniedzis aprēķinus, balstoties uz pretendentu iesniegtajiem piedāvājumiem, par tam nepieciešamo teritoriju uzmērīšanas izmaksām, ņemot vērā šo teritoriju platības, robežzīmju un apgrūtinājumu skaitu tajos un teritoriju apjomu. Iesniegumu izskatīšanas komisija secina, ka no šiem aprēķiniem neizriet, ka Iesniedzējs, kurš atzīts par uzvarētāju konkursā faktiski līguma izpildē būtu ekonomiski izdevīgākais.
Ņemot vērā, ka Pasūtītāja veiktie aprēķini, balstoties uz pretendentu finanšu piedāvājumos norādītajām cenām, kā arī ievērojot līguma izpildē uzmērāmo teritoriju platības, specifiku un apjomus, liecina, ka paredzamās līgumcenas ietvaros nebūs iespējams izpildīt Pasūtītāja plānoto darbu apjomu, kā arī, ievērojot Konkursa nolikumā paredzēto vērtēšanas metodiku un pretendentu atšķirīgo izpratni par atsevišķām pozīcijām, nav iespējams noteikt faktiski saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu, iesniegumu izskatīšanas komisijas ieskatā ir pamatoti Pasūtītāja argumenti par to, ka Konkursā iesniegtie piedāvājumi kopumā Pasūtītājam nav finansiāli izdevīgi. Līdz ar to iesniegumu izskatīšanas komisijas ieskatā Pasūtītāja secinājums par grozījumu veikšanas nepieciešamību Konkursa nolikumā ir atzīstams par objektīvi pamatotu. Iesniegumu izskatīšanas komisijai nav pamata apšaubīt Pasūtītāja veiktos aprēķinus, kas liecina par nepieciešamību pārskatīt nolikumu, ņemot vērā, ka tikai Pasūtītājam ir vislabāk zināmas tā vajadzības, kā arī aprēķinos ir piemērotas pretendentu finanšu piedāvājumos norādītās izmaksas.
Apkopojot šajā lēmumā konstatēto, iesniegumu izskatīšanas komisija secina, ka, tā kā Pasūtītājs ir norādījis objektīvu pamatojumu grozījumu veikšanas nepieciešamībai Konkursa nolikumā, Pasūtītāja iepirkuma komisijas lēmums par Konkursa pārtraukšanu ir pamatots un Iesniedzēja iesniegums atzīstams par nepamatotu, un tajā izteiktie lūgumi ir noraidāmi. Attiecīgi lēmums par Konkursa pārtraukšanu ir atstājams spēkā.