Tehniskās specifikācijas 5.2.punkta „Stacijas konteiners un tā papildaprīkojums” sadaļā „Drošības aprīkojums” noteikts, ka uz konteinera jumta jāuzstāda 0,8m augsta, stabila barjera pa konteinera perimetru ar vietu trepju uzstādīšanai un uzkāpšanai uz jumta.
No ORION S.r.l. piedāvājumā iekļautās konteinera tehniskās shēmas konstatējams, ka ORION S.r.l. projektētajam konteineram uz jumta ir paredzēta 1,2m augsta drošības barjera.
ORION S.r.l. iesniegumā argumentēts, ka šāds drošības barjeras augstums piedāvājumā norādīts, ievērojot Tehniskās specifikācijas 5.2.punktā ietverto noteikumu, ka, projektējot konteinerus, jāņem vērā pašvaldības un būvvaldes iespējami noteiktās prasības un saistošos noteikumus, kas ir atrunāti Latvijas Republikas likumdošanā, un šāds augstums atbilst Ministru kabineta 2014.gada 18.marta noteikumu Nr.143 „Darba aizsardzības prasības, strādājot augstumā” 23.punkta prasībai.
Iesniegumu izskatīšanas komisija, izvērtējusi iepriekš minēto, norāda, ka Tehniskās specifikācijas 5.2.punktā ir noteikta konkrēta, uz drošības barjerām tieši attiecināma prasība par šo barjeru augstumu. Attiecīgi pretendentiem nav pamata nepieciešamo drošības barjeras augstumu noteikt citādāku jeb neatbilstošu Tehniskās specifikācijas prasībām. Iesniegumu izskatīšanas komisija uzskata, ka Tehniskās specifikācijas 5.2.punkta „Stacijas konteiners un tā papildaprīkojums” sadaļā „Drošības aprīkojums” noteiktās prasības ir skaidri saprotamas un nav pārprotamas. Tehniskajā specifikācijā iekļautais vispārīgais noteikums „projektējot konteinerus, ņemt vērā pašvaldības un būvvaldes iespējami noteiktās prasības un saistošos noteikumus, kas ir atrunāti LR likumdošanā” neatceļ drošības aprīkojumam noteikto prasību. Turklāt Tehniskās specifikācijas prasības neietver nosacījumu, ka pretendentam ir jāpiedāvā tāds konteiners ar tādiem parametriem, kas jau vienlaikus būtu aprīkots ar visiem kolektīvajiem aizsardzības līdzekļiem, kas būtu nepieciešami, strādājot augstumā.
Šajā gadījumā nav nozīmes tam, vai Tehniskajā specifikācijā noteiktais drošības barjeru augstums ir normatīvo aktu prasībām atbilstošs aizsardzības līdzeklis darbam augstumā. Neatkarīgi no tā, vai konkrētā prasība par drošības barjeru augstumu faktiski ir atbilstoša un piemērota Pasūtītāja vajadzībām, tā ir iekļauta Konkursa nolikumā un nav apstrīdēta Publisko iepirkumu likumā noteiktajā termiņā. Tehniskajā specifikācijā noteikto prasību piemērotība un lietderīgums ir Pasūtītāja, nevis pretendentu kompetencē ietilpstošs jautājums, par kuru atbildība jāuzņemas Pasūtītājam.