Konkursa nolikuma 3.pielikuma „Tehniskā specifikācija” 3.sadaļas „Obligātās prasības autobusiem un to aprīkojumam” pozīcijā „Elektroniskā maršruta zīme” ir norādīts, ka maršruta zīmē attēloto burtu un ciparu minimālais augstums ir vismaz 90 mm, savukārt pozīcijā „Maršruta zīme” ir norādīts, ka maršruta zīmē attēloto burtu un ciparu minimālais augstums ir vismaz 60 mm.
Saskaņā ar MK Noteikumu Nr.599 9.punktu pārvadājumiem izmanto sabiedrisko transportlīdzekli, kas ir noformēts ar maršruta zīmi un pārvadātāja nosaukumu. Minimālais maršruta zīmes izmērs ir 600 x 200 mm. Maršruta zīme ir informatīva, un tā satur šādu informāciju par pārvadājumu attiecīgajā maršrutā:
1. maršruta numurs (minimālais ciparu augstums ir 60 mm);
2. maršruta sākumpunkta un galapunkta nosaukums (minimālais burtu augstums ir 40 mm) vai tikai galapunkta nosaukums (minimālais burtu augstums ir 50 mm).
Attiecīgi saskaņā ar MK Noteikumu Nr.599 11.punktu, ja sabiedriskajā transportlīdzeklī ir elektroniskā maršruta zīme, tās izmērs nedrīkst būt mazāks par šo noteikumu 9.punktā minēto minimālo zīmes izmēru. Ja sabiedriskajā transportlīdzeklī nav elektroniskās maršruta zīmes vai tā nedarbojas, pārvadātājs nodrošina, lai sabiedriskais transportlīdzeklis tiktu noformēts ar maršruta zīmi atbilstoši šo noteikumu 9.punktam.
Konkrētajā gadījumā no Pasūtītāja paskaidrojumiem izriet, ka Konkursa nolikuma 3.pielikuma „Tehniskā specifikācija” 3.sadaļas „Obligātās prasības autobusiem un to aprīkojumam” pozīcijā „Elektroniskā maršruta zīme” un pozīcijā „Maršruta zīme” noradītās prasības par maršruta zīmē attēloto burtu un ciparu minimālo augstumu ir pamatotas ar nepieciešamajiem uzlabojumiem sabiedriskā transporta pakalpojuma kvalitātē un pieejamībā, palielinot maršruta zīmē attēloto burtu un ciparu lielumu. Vienlaikus ir konstatējams, ka no MK Noteikumu Nr.599 regulējuma, proti, 9.punkta, izriet maršruta zīmē attēloto burtu un ciparu minimālais augstums. Taču tas nenozīmē, ka Pasūtītājs, ņemot vērā tā kompetenci sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanā, nevarētu pakalpojuma nodrošināšanai noteikt tādas prasības, kas pārsniedz minimālās. Attiecīgais MK Noteikumu Nr.599 regulējums pats par sevi neregulē kādu noteiktu tiesību izmantošanu sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanā iesaistītajām pusēm.
Attiecībā uz iesniedzēja AS „CATA” iesniegumā norādīto argumentu, ka apstrīdēto prasību izpilde, mainot maršruta zīmes, rada iesniedzējam AS „CATA” finansiālas sekas, kas ietekmē pretendenta piedāvātās cenas apmēru, tādējādi nesasniedzot Publisko iepirkumu likuma 2.pantā minētos mērķus, iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka tas vien, ka iesniedzējam AS „CATA” attiecīgās prasības izpildei rodas papildu izdevumi, pats par sevi neliecina par to, ka konkrētās Konkursa nolikuma tehniskās specifikācijas prasības ir nepamatotas vai vērstas tikai uz kādu konkrēta piegādātāja risinājumu. Attiecīgi tieši katra pretendenta ieskatā ir tas, kā tas organizē savu komercdarbību vai kādus pakalpojumus piedāvā sniegt tirgū.
Pārbaudot Konkursa nolikumu un uzklausot iesniegumu izskatīšanas komisijas sēdē lietas dalībnieku argumentus un paskaidrojumus, iesniegumu izskatīšanas komisija nekonstatē, ka Konkursa nolikuma 3.pielikuma „Tehniskā specifikācija” 3.sadaļas „Obligātās prasības autobusiem un to aprīkojumam” pozīcijā „Elektroniskā maršruta zīme” un pozīcijā „Maršruta zīme” noradītās prasības par maršruta zīmē attēloto burtu un ciparu minimālo augstumu būtu objektīvi nepamatotas, vai radītu nepamatotus ierobežojumus konkurencei Konkursā.
Ņemot vērā minēto, iesniedzēja AS „CATA” iesniegums ir atzīstamas par nepamatotu.