Iesniedzējs uzskata, ka iepirkuma komisija neatbilstoši Iepirkuma nolikuma prasībām vērtēja pretendentu piedāvājumus kritērijā 1.1. „Veselīgākie ēdieni”, tā kā pretendentu piedāvājumos bija jāvērtē ēdienkartēs izmantojamo produktu daudzums (pēc svara), nevis pēc piedāvātā produktu skaita.
Pasūtītājs paskaidroja, ka iepirkuma komisija vērtēja katra pretendenta ēdienkartēs iekļauto augļu, ogu un dārzeņu sortimentu, kas pieejams atbilstoši sezonai (gadalaikam un norādītajam mēnesim) atbilstoši Zemkopības ministrijas izstrādātajam vietējo augļu, ogu un dārzeņu pieejamības kalendāram, kurš publicēts IUB tīmekļvietnē, kā arī Iepirkumā iesniegtajā piedāvājumā tiek iesniegtas ēdienkartes 8 nedēļām, kas ir nepietiekami, lai tikai ar tām strādātu visu līguma izpildes laiku.
Saskaņā ar Iepirkuma nolikuma 4.pielikumā „Piedāvājuma izvēles kritēriji un kārtība” noteikto kritērijā 1.1. „Veselīgākie ēdieni” paredzēta šāda vērtēšanas kārtība: maksimālo punktu skaitu iegūst pretendents, kura piedāvājumā iekļautajās ēdienkartēs ir lielāks izmantoto augļu, ogu un dārzeņu daudzums, kas pieejams atbilstoši sezonai (gadalaikam un norādītajam mēnesim) atbilstoši Zemkopības ministrijas izstrādātajam vietējo augļu, ogu un dārzeņu pieejamības kalendāram, kurš publicēts IUB tīmekļvietnē; attiecīgi pārējiem pretendentiem punkti tiek piešķirti, ievērojot proporcionalitātes principu, punktu skaitu aprēķinot pēc šādas formulas: K = Kver/Kmax x 20, kur K - pretendenta iegūtais punktu skaits ar precizitāti līdz 2 (diviem) cipariem aiz komata; Kver - vērtējamā pretendenta ēdienkartēs iekļauto augļu, ogu un dārzeņu sortiments, kas pieejams atbilstoši sezonai (gadalaikam un norādītajam mēnesim) atbilstoši Zemkopības ministrijas izstrādātajam vietējo augļu, ogu un dārzeņu pieejamības kalendāram, kurš publicēts Iepirkumu uzraudzības biroja uzraudzības mājaslapā internetā; Kmax - lielākais ēdienkartēs iekļauto augļu, ogu un dārzeņu sortiments, kas pieejams atbilstoši sezonai (gadalaikam un norādītajam mēnesim) atbilstoši Zemkopības ministrijas izstrādātajam vietējo augļu, ogu un dārzeņu pieejamības kalendāram, kurš publicēts IUB tīmekļvietnē, kuru piedāvā kāds no pretendentiem; 20 - maksimālais punktu skaits šajā kritērijā; pretendentiem piešķirto punktu skaits var būt vienāds.
Iesniegumu izskatīšanas komisija no iepirkuma komisijas 2019.gada 6.marta protokola Nr.4 konstatē, ka iepirkuma komisija pretendentam SIA „Viedaga” kritērijā 1.1. „Veselīgākie ēdieni” lēma piešķirt 20 punktus, tā kā šis pretendents piedāvājumā iekļautajās ēdienkartēs paredzējis izmantot augļu, ogu un dārzeņu daudzumu (sortimentu) sezonai (gadalaikam un norādītajam mēnesim) atbilstoši Zemkopības ministrijas izstrādātajam vietējo augļu, ogu un dārzeņu pieejamības kalendāram, kurš publicēts IUB tīmekļvietnē ir 31 produkts. Arī Iesniedzējam iepirkuma komisija lēma piešķirt 20 punktus par 31 ēdienkartē paredzētu izmantošanai produktu.
Iesniegumu izskatīšanas komisija no Iepirkuma nolikumā ietvertā minētā kritērija apraksta nekonstatē, ka no tā būtu saprotams, ka Pasūtītājs būtu paredzējis vērtēt ēdienkartēs izmantojamo produktu svaru, bet gan šī kritērija apraksta izriet, ka Pasūtītājs ir paredzējis vērtēt tieši produktu sortimentu. Latviešu valodas vārdnīcā vārds „sortiments” skaidrots kā preču dažādība, izvēle (sk. izdevniecība „Avots”, 1998.gads, 753.lpp.). Līdz ar to no Iepirkuma nolikuma 4.pielikuma „Piedāvājuma izvēles kritēriji un kārtība” noteikto kritērijā 1.1. „Veselīgākie ēdieni” apraksta secināms, ka Pasūtītājs ir paredzējis vērtēt tieši piedāvāto augļu, ogu un dārzeņu dažādību.
Iesniegumu izskatīšanas komisija vienlaikus piekrīt Pasūtītāja viedoklim, ka pretendentiem piedāvājumā bija paredzēts iesniegt ēdienkartes par atsevišķām mācību gada nedēļām, līdz ar to Pasūtītājam pat teorētiski nebūtu iespējams aprēķināt katra pretendenta ēdienkartēs piedāvāto augļu, ogu un dārzeņu svaru, kā to norādīja Iesniedzējs.
Ievērojot iepriekš minēto, iesniegumu izskatīšanas komisija uzskata, ka Iesniedzēja iesniegums šajā daļā nav pamatots.